Знайдено винних в відсутності мед. масок в аптеках, коли вони будуть покарані?

0 679

В страшному дефіциті мед. масок та інших вкрай необхідних медичних засобів під час сьогоднішньої епідемії коронавірусу винне не управління Державного резерву України, а Міністерство охорони здоров’я України, і не лише «вчорашнє» правлінням МОЗ на чолі з Ємцем, але і попереднє правління на чолі з Скалецькою та її попередників на чолі з Супрун.
До організації надійшли дуже цікаві і водночас шокуючі документи.
Вони свідчать про те, що дійсно все відбувалось так, як йшлося в статті на сайті Держрезерву, а саме про рішення уряду про передачу майже 10 мільйонів медичних масок, 69 портативних апаратів штучної вентиляції легенів, 3 ренгенівськи комплекси, 1180 зручні дихальні апарати 1350 пульсометрів, 34 кисневі концентратори, це рішення було прийнято ще 08 травня 2019р (документ1)
Відповідно до документів Держрезерву на чолі з попереднім керівником Мосійчуком В.А. звернулось до МОЗ спочатку 24 травня(документ2), пізніше 08 липня 2019р(документ3) з проектом договору про передачу майна на баланс Міністерства.
Саме тоді Міністерство почало затягування отримання майна, попросивши уточнити перелік матеріальних цінностей(документ4) та термін придатності(документ5) щоб розприділити це майно між регіонами. (Це МОЗ могло зробити вже самим, забравши його), але цим затягували час. Уточнення було виконано, тобто перелік Міністерству надали(документ6). Але тепер вже проект договору МОЗ не погодив(документ7).
Пізніше, вже новий керівник, виконувач обов’язків Голови Держрезерву пан Котов неодноразово звертався до МОЗ аби все ж погодити договір та виконати рішення уряду, проте отримували чергові відписки(документ8). Спочатку від міністерства на чолі з Супрун, яка зараз так яро критикує політику Міністерства під час епідемії, потім рішення уряду затягували пані Скалецька(документ9), ще пізніше Держрезерв звернувся до Рада національної безпеки та оборони України(документ10) , та РНБОУ своїм розпорядженням змусило МОЗ пришвидшити виконання розпорядження уряду, проте остання відписка МОЗ ще більше шокувала, тому що вже під час пандемії МОЗ просить Держрезерв далі зберігати такі необхідні мед. маски і обладнання.
На фінішну пряму вдалося вийти лише 11 лютого 2020 року, коли було нарешті уклажено договір про передачу майна на баланс МОЗу.
12 лютого було підписано наряд на виконання умов договору(докумен11), але навіть тоді представники МОЗ лише через 2 тижні змогли приїхати на склади щоб реально забрати майно, а саме 25 лютого 2020 року.
23 березня 2020р, активний час пандемії, МОЗ пручаючись але повністю отримав такі необхідні медичні маски і мед. обладнання з Держрезерву яке так довго припадало пилюкою, в той час коли Україна купує це все з-за кордону.
Здається, що МОЗ всіма силами пручались та просто не хотіли забирати запропоноване майно собі та займатись передачею його до лікарень тому шукало будь-які приводи аби не виконувати рішення уряду, можливо їм не цікаво було отримати безкоштовно, а набагато цікавіше все купувати, щоб списати гроші і отримати відкат, проте в цьому вже не нам розбиратись.
Питання залишається одне: хто за це понесе відповідальність?

Ми звернулися до уряду, МОЗу та до Держрезерву України щоб дізнатись, хто саме буде покараний та коли вони понесуть відповідальність за штучно створені дефіцити таких вкрай необхідних цінностей медичного призначення під час епідемії.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.