Європейська мережа підприємств (EEN) – віртуальний торговельний майданчик для розвитку МСП з міжнародними та інноваційними амбіціями

0 124

Європейська мережа підприємств (Enterprise Europe Network (EEN) — це найбільша у світі мережа підтримки малих та середніх підприємств (МСП) з міжнародними амбіціями. Вона налічує більше 3000 експертів із 600 організацій-членів у більш ніж 65 країнах світу.

Мережа допомагає амбітним МСП впроваджувати інновації та розвиватися на міжнародному рівні. Україна приєдналася до Європейської мережі підприємництва у червні 2017 року згідно програми «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу» (Competitiveness of Small and Medium Enterprises – програма COSME) шляхом створення Національного Консорціуму. Нині в Україні діє Національний Консорціум EEN-Ukraine. Його мета — розвиток конкурентоспроможності підприємств.

До складу Консорціуму входять: Міністерство економіки України, Міністерство закордонних справ України, Торгово-промислова палата України, Інститут фізики НАН України, Київський національний університет Шевченка, ДУ «Офіс з розвитку  підприємництва та експорту» та Нова Інтернаціональна Корпорація. Координатором Консорціуму є Фесенко Олена, керівник відділу трансферу технологій та захисту інтелектуальної власності ІФ НАН України.

За допомогою послуг Національного Консорціуму EEN-Ukraine українські МСП мають можливість: шукати бізнес-партнерів та покупців своєї продукції, розміщувати та відстежувати комерційні пропозиції, просувати свої інноваційні технології на ринки ЄС, шукати та залучати новітні інноваційні технології із-за кордону,  залучати інвесторів та партнерів у ЄС для створення спільних підприємств чи інноваційної продукції, шукати партнерів у країнах ЄС  та асоційованих  країнах для імпорту й експорту товарів.

Пріоритетами  діяльності EEN:

  • інтернаціоналізація МСП — пошук бізнес та технологічних партнерів у 65 країнах світу для імпорту та експорту продукції;
  • комерціалізація інноваційної продукції: трансфер технологій, пошук інвестора/партнера за кордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, захист прав інтелектуальної власності.

Впродовж 2017-2021  років EEN-Ukraine Консорціум довів  свою ефективність та спроможність у підтримці українських МСП навіть під час пандемії коронавірусу. Мережа EEN запропонувала підприємствам  низку безкоштовних онлайн-сервісів: міжнародні онлайн-заходи  в  різних  куточках світу; навчальні  модулі  та  тренінги; онлайн-промоушн та просування української продукції на міжнародні ринки, особливо ЄС; пошук бізнес та  технологічних  партнерів у  більше, ніж 65 країнах світу; онлайн b2b-переговори та інше.

За останні роки партнерами EEN-Ukraine Консорціум організовано/співорганізовано  більше 270 міжнародних  заходів; більше 5560 b2b-переговорів; створено та розміщено більше 700 бізнес та  технологічних інформаційних  профілів для  просування української  продукції  на  міжнародні  ринки, отримано більше 6000 пропозицій  на  міжнародну  співпрацю. Незважаючи  на  пандемію коронавірусу, у 2021 році Консорціуму EEN-Ukraine вдалося  провести й кілька офлайн-заходів. Серед них українсько-турецька торговельна місія на «Bursa Textile Show-2021» виставка «Українські експортні  дні  органіки», торговельна  місія українських  МСП на міжнароднній  виставці «Europort-2021».

Українсько-турецька торговельна  місія на «Bursa Textile Show-2021»

Торговельна місія українських МСП на міжнародній виставці «Europort-2021»

 

Нважаючи на те, що Консорціум EEN-Ukraine є наймолодшим в мережі EEN, за свою наполегливість і щоденну працю у 2021 він  отримав міжнародну нагороду «Special Recognition Award», яка була вручена координатору Консорціуму Олені Фесенко 30 вересня 2021  в Штутгарті (Німеччина).

Вручення міжнародної  нагороди «Special recognition Awards». Штутгарт, Німеччина

 

Якщо Ваша компанія націлена на міжнародну співпрацю, Ви можете використати можливості Консорціуму EEN-Ukraine для пошуку партнерів. Для цього Вам необхідно:

  • звернутися до будь-кого з вищезазначених партнерів Консорціуму EEN-Ukraine;
  • визначити потрібний тип пропозиції (технологічна чи бізнес-пропозиція  або технологічний чи бізнес-запит);
  • отримати у партнера Консорціуму EEN-Ukraine форму для заповнення англійською мовою відповідно до типу пропозиції;
  • заповнити форму та надіслати її до одного з партнерів Консорціуму EEN-Ukraine, який після перевірки розмістить її у системі EEN;
  • Ваша пропозиція проходитиме внутрішню та зовнішню оцінку експертів;
  • після необхідних правок, згідно з рекомендаціями експертів, Вашу пропозицію буде розміщено у відкритому доступі на сайті EEN, де вона буде доступна для перегляду у 65 країнах світу.

Слід зазначити, що послуги членів EEN-Ukraine Консорціуму є безкоштовними!

Більш детальну інформацію Ви можете почерпнути на сайті: http://eenukraine.com/uk/ або підписавшись  на сторінку Консорціуму: @EEN.Ukraine

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.