Венедиктова і Холодницький злили справу екс-прокурора Кулика

0 1 195

У справі про незаконне збагачення скандального та одіозного Костянтина Кулика прокурори САП одночасно виступили обвинувачами і адвокатами, чим дискредитували Вищий антикорупційний суд України

При призначенні генеральним прокурором 17 березня на трибуні Верховної Ради Ірина Венедиктова вимовила: «Я обіцяю не повертати прокурорських перевертнів …». Новий генпрокурор була змушена акцентувати увагу народних депутатів на неприпустимість повернення одіозних прокурорів в систему, проти яких ведеться маса розслідувань. Але не минуло й місяця, як 2 квітня, Офіс генпрокурора злив справу колишнього прокурора Костянтина Кулика, якому інкримінували незаконне збагачення (ч.2 ст.368-2 КК України), зокрема покупку дорогої нерухомості, що не відповідає рівню його доходів. Справа №52015000000000017 було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань України (ЕРДР) 25 грудня 2015 року. Досудове розслідування цього кримінального провадження здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та завершено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Але з приходом Ірини Венедиктової в Генпрокуратуру прокурори САП, які вели розслідування, різко виступили з клопотанням про закриття справи.

Справа Кулика дискредитує роботу Вищого антикорупційного суду і нового генпрокурора Ірини Венедиктової

2 квітня перший заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук, всупереч вимогам чинного законодавства України, без наявності підстав передбачених частиною 2 ст. 284 КПК України, звернувся до Вищого антикорупційний суд України з клопотанням про закриття кримінального провадження стосовно Кулика, хоча суд вже вирішував відповідне клопотання та відмовив у його задоволенні у зв’язку з тим, що кримінальне провадження може бути припинено лише на стадії досудового слідства на підставі постанови прокурора. І Вищий антикорупційний суд, без наявності повноважень, під головуванням судді Олега КОЛІУШ задовольнив відповідне клопотання, незважаючи на те, що справа не підсудна антикорупційного суду, про що зазначав Верховний Суд.

До того ж, на засіданні прокурори САП виступили одночасно і стороною обвинувачення, і стороною захисту прокурора Кулика, що прямо суперечить процесуальним нормам.
В результаті, з майна колишнього прокурора і його банківських рахунків знято арешт. У зв’язку з чим, виникає ще одне питання — ефективність витрачання бюджетних коштів на САП і НАБУ, детективи і прокурори яких протягом 5 років вели цю справу? Тільки на 2020 рік на НАБУ заплановано в українському бюджеті більше 1 млрд грн. Таким чином понад 10 млрд грн, витрачених за попередні роки на два органи йдуть на злив резонансних справ?

На НАБУ і САП витрачено понад 10 млрд грн за п’ять років, а резонансну справу Кулика прокурори злили

Як повідомлялося, в грудні 2015 року проти Кулика порушили кримінальну справу за фактом незаконного збагачення. За даними НАБУ, з 2011 до 2015 року, перебуваючи на службі в органах прокуратури, Кулик отримав прибуток більш, ніж в 1 мільйон 670 тисяч гривень. У той же час, за даними слідства, в цей же період витрати Кулика перевищили його дохід на 2,6 мільйона гривень і склали близько 3,4 млн грн.

Однак Кулик не був засуджений, оскільки в лютому 2019 року Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачала покарання для чиновників за незаконне збагачення.

Цікаво, що постановою Верховного суду від 3 грудня 2019 року клопотання про передачу кримінального провадження №52015000000000017 по обвинуваченню Кулика з Голосіївського районного суду міста Києва у Вищий антикорупційний суд було залишено без задоволення. При цьому, як відомо, в суд були надані медичні довідки про перебування Кулика на лікуванні в Німеччині до 13 квітня 2020 року. Що змінилося за цей час, окрім Генерального прокурора України?

Це все, що потрібно знати про роботу антикорупційних органів в Україні і їхній боротьбі з корупцією!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.