СБУ ВИКРИЛА ШАХТУ З НЕЗАКОННОГО ВИДОБУТКУ ВУГІЛЛЯ

0 586

На підпільній закритій шахті «Гірник» 30 гірників цілодобово і без дотримання жодних правил безпеки визбирували вугілля. Легалізувати видобуток вдалося через підроблену документацію одного з вугільних підприємств регіону.

Вугілля збували установам і закладам Дніпропетровської, Запорізької та західних областей України. За півроку навидобували майже 2,5 тисячі тонн на суму 8 млн грн.

Зловмисникам готують підозру в злочинах, передбачених ч.2 ст.240 (незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення), ч.1 ст.272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві) та ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу.

«Незаконна діяльність могла призвести до екологічної катастрофи – зсувів грунту, протікання підземних вод. Це несло реальну загрозу життю та здоров`ю місцевих жителів.

Під час обшуків правоохоронці вилучили шахтне обладнання, транспортні засоби, банківські карти, печатки і штампи підприємств, задіяних у схемі, а також документи, які доводять незаконні оборудки».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.